Jak narysować KONIA? – SZYBKO, PROSTO, SKUTECZNIE

Jak narysować konia? – Dziś odkryjesz sekret sztuki, który znasz jedynie z marzeń. W końcu Twój rysunek konia ołówkiem będzie wyglądał realistycznie. Poznasz zasady, dzięki którym narysowanie konia będzie szybie i przyjemne, a przede wszystkim zwierzak nie będzie wyglądał jak osioł czy krowa.

Gotowy? Ołówek w dłoń i zaczynamy!


Rysowanie konia to nie Twój konik 😛 ? Zobacz wpis na naszym blogu, rozwiewający zagadki historii sztuki:Portret starca – lekcja rysunku wideo

Kurs rysunku, który przerobisz bez wychodzenia z domu. Proszę bardzo!

Studiując poniższy film, zapoznasz się z:

  • konstruowaniem portretu, tak aby zachować właściwe proporcje;
  • detalami rysunku twarzy, nadającymi zamierzony charakter;
  • rysowaniem zarostu i nakrycia głowy;
  • cieniowaniem twarzy osoby starszej, w wydobycia określonego wieku.

Podczas zajęć w szkole rysunku DOMIN Poznań zapoznasz się z rysowaniem twarzy od podstaw. Przejdziesz przez kolejne fazy szkicu, dzięki którym proporcje portretu będą właściwe, bez względu na to, czy rysujesz swoją koleżankę, czy dziecko znajomego. Trzymając się kilku zasad narysujesz prawidłowo głowę w dowolnym ustawieniu: z boku, od dołu, z góry.

Ja zdecydowałam się na kurs na architekturę, żeby przygotować się do egzaminu. Wyniosłam z niego kompleksową wiedzę na temat rysunku. To nie tak, że rysowaliśmy same budynki, albo bryły. Były też tematy dotyczące zieleni, zwierząt, postaci. Pojawiały się także pojazdy, wnętrza oraz tematy science-fiction lub fantazy. Także praktycznie wszystko, co możesz sobie wymarzyć do uwiecznienia na papierze. Dowiedziałam się nawet jak narysować konia.

Ale jeżeli interesuje Cię kurs rysunku bardziej ukierunkowany na człowieka, to wybierz kurs rysowania postaci.

Na lekcjach rysunku nie tylko wzbogacisz się o praktyczną wiedzę, ale też zaoszczędzisz czas, tworząc kolejne prace. Każdy kolejny portret, który będziesz tworzyć narysujesz z mniejszą ilością koniecznych poprawek. Po czasie będziesz potrafić rysować twarz od ręki, nie patrząc nawet na zdjęcie. Czy to nie cenna umiejętność? Szczególnie gdy chcesz stworzyć własny obraz z pamięci.

Jak narysować konia? – Przechodzimy do dzieła

latwe rysunki do narysowania

I faza – jak narysować szkic konia

Rysowanie konia zacznij od dobrego rozplanowania głowy na arkuszu. Tak, aby zajmował on większość kartki. Możesz zostawić większy oddech od lewej strony – tam, gdzie jest zwrócony wierzchowiec. Taki zabieg da efekt przedłużonego spojrzenia.

W tej fazie rysowania konia skup się na najprostszych kształtach. Wyznacz też środek łba i zwróć uwagę na miejsce łączenia nóg z tułowiem.

II faza – detale głowy konia

Teraz bardziej wymagający etap. Gwarantuję Ci, że jak przez niego przebrniesz, to najtrudniejszą pracę będziesz miał za sobą. Zacznij od elementów na pysku: oczu, nozdrzy, warg i zmarszczek. Kolejno przejdź do uszu, które zaakcentujesz kilkoma liniami.

Następnie skup się na grzywie, której warto poświęcić więcej uwagi. Zauważ, że nie rysujemy jej po jednym włosie, a upraszczając do całych pukli. Tak sklejone pasma układają się po linii karku rysowanego konia. Niektóre z nich możesz zaznaczyć w opozycji lub pod kątem do pozostałych, dzięki czemu Twój rysunek nabierze więcej dynamiki.

kurs rysunku w poznaniu
koń rysunek ołówkiem

III faza – światłocień

Dalej zajmiemy się nałożeniem waloru na naszego rumaka. Ten akurat jest jasnego umaszczenia, dlatego będzie łatwiej wycieniować jego sylwetkę.

Najpierw ogólnie wyznacz na całym rysunku najciemniejsze miejsca, takie jak wnętrze ucha, nozdrzy i oko, aby dostosować do nich bardziej oświetlone obszary.

Umiejętność rozkładania waloru przyda Ci się nie tylko w rysunku ołówkiem, ale także podczas kursu malarstwa, gdy będziesz chciał pokazać jak na obrazie układa się światło.

IV faza – tło jako uzupełnienie rysunku konia

Na sam koniec dodaj tło. Dobrze jest zrobić to na zasadzie kontrastu, aby wydobyć fakturę i kolor sierści. Zobacz, że tło jest głównie poprowadzone w miejscach styku z końcowymi krawędziami rysowanego konia. Linie tworzące plamę nachodzą na siebie w kilku kierunkach, tworząc siatkę. Odznacza się ona w zestawieniu z gładko cieniowaną, bez widocznych pociągnięć sylwetką wierzchowca.

Jak narysować konia

Jak narysować konia? Sięgnij po więcej DARMOWYCH tutoriali!

Spodobała Ci się lekcja “Jak narysować konia?”. Dalej możesz kontynuować naukę rysunku ołówkiem w domowym zaciszu.

Mam dla Ciebie kolejne materiały z DWOMA RÓŻNYMI ustawieniami konia:

https://domin.pl/jak-narysowac-konia/

PODSUMOWANIE LEKCJI – Jak narysować konia?

Aby materiał z dzisiejszego tutorialu pozostał w Twojej głowie jak najdłużej, przypomnij sobie najważniejsze porady, warte zapamiętania na przyszłość:

  1. Rysunek zaczynaj od ogólnego szkicu całości.
  2. Upraszczając formy na początku rysowania ułatwisz sobie działanie.
  3. Rysuj detale po kolei, najpierw linearnie, dalej dodając szczegóły.
  4. Światłocień to przekrój walorów w rysunku między wybranym przez Ciebie najjaśniejszym i najciemniejszym odcieniem.
  5. Dodając tło, pamiętaj o zasadzie kontrastu z głównymi elementami rysunku.

Jeśli uważasz, że wpis był przydatny, podaj go dalej, udostępniając na swoim profilu 😀