DARMOWE LEKCJE RYSUNKU ONLINE

Dla osób, które nie mogą brać udziału w kursie w pracowni przygotowaliśmy Lekcje Rysunku Online. Można je dowolne rozpowszechniać i udostępniać, dlatego zachęcamy do dzielenia się nimi ze znajomymi, przesyłania na portalach społecznościowych i rozpowszechniania w szkołach, domach kultury i świetlicach.

Jeżeli znasz kogoś kto lubi rysować pamiętaj aby przesłać mu link do tej strony.

Pokaż Nam co narysowałeś – efekty swoich prac możecie dodawać do grupy Darmowe Lekcje Rysunku na Facebooku, gdzie otrzymacie profesjonalną korektę.

Zapraszamy do wspólnego rysowania!

 

Darmowe Lekcje rysunku online “Samotny Grab” – Lekcja 1

(tutorial w wysokiej rozdzielczości można również pobrać z Naszego Chomika)

Krajobraz i zieleń to wyjątkowo przyjemny temat rysunkowy.  Na przykładzie tej lekcji możesz się sam o tym przekonać! Chwyć za ołówek i zmierz się temat “Samotny Grab”, który przygotowaliśmy dla Ciebie.

Darmowe Lekcje rysunku online “Kościół św.Anny w Poznaniu” – Lekcja 2

– autor : Grzegorz Wróbel (tutorial w wysokiej rozdzielczości można również pobrać z Naszego Chomika)

Architektura w akwareli to nie lada wyzwanie, ale może ten samouczek malarski pomoże Ci uporać się z tym wymagającym tematem. Ten obraz przestawia kościół św. Anny z XIX w. który oglądać z okien naszej pracowni. Gotowy obraz możesz obejrzeć w naszej pracowni!

Przygotuj dokładny podrys, to pozwoli Ci lepiej zapanować nad obrazem. Następnie przygotuj. Po kolei, fazami, nakładaj kolejne warstwy akwareli i pamiętaj żeby nie przechodzić do kolejnego etapu przed ukończeniem poprzedniego.  Dobrej zabawy!

Darmowe Lekcje rysunku online “Rynek w Poznaniu” – Lekcja 3

(tutorial w wysokiej rozdzielczości można również pobrać z Naszego Chomika)

Architektura Poznania jest nam bardzo bliska dlatego po raz kolejny dodajemy lekcję dotyczącą tego właśnie tematu. Zapraszamy do wspólnego rysowania, a fanów rysowania w plenerze zapraszamy na Wakacyjny Kurs Rysunku.

Darmowe Lekcje rysunku online “Drzewa na skraju” – Lekcja 4

(tutorial w wysokiej rozdzielczości można również pobrać z Naszego Chomika)

Po drzewach liściastych czas na iglaste. Mamy nadzieję, że zrobienie rysunku na podstawie tego samouczka sprawi Ci co najmniej tyle radości ile nam. Dobrej zabawy i nie zapomnij dodać swojej pracy na grupie Darmowe Lekcje Rysunku.

Darmowe Lekcje rysunku online “Drewniany kościółek”

Darmowe Lekcje rysunku online “Portret”

Darmowe Lekcje rysunku online “Statek Kosmiczny”