Kurs rysunku – artystyczne ferie w Poznaniu

Kurs rysunku w ferie w Poznaniu.

Intensywny kurs rysunku podczas którego dużo się nauczysz. Jeżeli w w ciągu roku szkolnego nie możesz pozwolić sobie na takie zajęcia to ta oferta jest idealna dla Ciebie. Jeżeli chcesz spróbować czy rysowanie cie kręcie to przyjdź do nas. Przez cały okres ferii prowadzimy kursy rysunku na różnym poziomie zaawansowania. Możesz spróbować różnych forma aktywności. Mamy dla Ciebie zajęcia rysunku na poziomie początkującym ale i bardziej zaawansowanym też. Mamy akwarelę i modelowanie. Jest też rysunek artystyczny z postaci ludzkiej i martwej natury.

Kurs rysunku w ferie świetną okazją żeby sprawdzić czy się nam to podoba

To jest tak, że często nie wiesz czy chcesz iść w kierunku artystycznym. Nie masz pewności co do wyboru studiów architektonicznych lub na akademii sztuk pięknych. W szkole rysunek Ci wychodził a z tyłu zeszytu powstawały “bazgroły”. Żeby zdać egzamin na architekturę lub oddać skuteczną teczkę na akademię to trzeba się przygotowywać. W ferie można spróbować swoich sił. Dla osób zaczynających kurs rysunku hobbystycznego mam grupy od podstaw i bardziej zaawansowane. Poziom zaawansowania musimy sprawdzić ponieważ nie wystarczy tylko przerysowywać zdjęcia żeby powiedzieć o sobie, umiem rysować. Wtedy należy się z nami umówić i pokazać swoje prace. Już teraz zapraszamy na zimowe zajęcia artystyczne.

zimowy rysunek

Kandydaci na architekturę mają kurs rysunku architektonicznego.

Osoby wybierające się na architekturę mają swoje oddzielne zajęcia. Jest to dla nich bardzo ważny okres ponieważ już za cztery miesiące przystąpią do egzaminu. W ferie można zrobić intensywny kurs rysunku architektonicznego. W ciągu dwóch tygodni nadgonisz tyle ile przez trzy miesiące na kursie zwykłym. Osoby najambitniejsze potrafią zrobić jeszcze więcej. Są tacy którzy rano odbywają kurs a po południu jeszcze rysują w domu. Wtedy efekty są oszałamiające. Oczywiście robisz tak jak czas Ci pozwala. Oprócz zwykłych zajęć mam też dodatkowe zadania które ogłaszamy choćby na specjalnej grupie Facebookowej :

Grupa na Facebooku – Darmowe lekcje rysunku

A rysować to cię nauczymy :

rysunek ołówkiem

W ferie też pomalujesz

Obok kursu hobbystycznego i na architekturę można też wziąć udział w kursach malarskich i rysunku postaci. Dokładne godziny tych zajęć są podawane w bezpośrednich ogłoszeniach. Najczęściej na stronie o kursie rysunku w ferie poznańskie – kliknij ten link i zobacz.

Jeżeli do tego wpisu docierasz już po feriach to mamy ciekawą ofertę wakacyjnych kursów rysunku. Kliknij w ten link : https://nauka-rysunku.pl/wakacje-kurs-rysunku/ żeby zobaczyć ofertę. (Oczywiście jak klikniesz we wrześniu to będzie ostatni przykład – nie mniej co roku jest prawie identycznie)

A na koniec jeszcze takie malarskie zimowe arcydzieło bo za oknem mamy teraz minus dziesięć stopni :

zimowa akwarela

A jeżeli masz ochotę zobaczyć co w ogniu robi ten chłopak to kliknij ten link 🙂

O rysunku słów kilka

Nauka rysunku w ferie to świetna przygoda. Nie ma wtedy szkoły. Nie ma obowiązków. Można poświęcić się tylko temu. Wielu kursantów pisze do nas po tych zajęciach, że są lekko zmęczeni ale i szczęśliwi, że nie przetracili całego czasu na telefonach.

Rysowanie to wchodzenie w inny świat. Siadasz przed pustą kartką papieru i zaczynasz nakładać linie. Z nich rosną sześciany, drzewa, samochody, ludzie , architektura. Po pewnym czasie zaczynasz eksperymentować. To są pierwsze przebłyski kreatywności. Rysujesz sześcian na sześcianie mimo, że prowadzący tego nie zadał. Czasami nie wyjdzie ale to nie szkodzi. Postacią dorysowujesz inne ubrania – tak potrafi narodzić się Fashion Design.

Pusta kartka staje się naszym światem. Czy zastanawiałeś się czasami dlaczego oglądając horror w kinie boimy się ? Przecież racjonalnie wiemy, że nic nam nie grozi. Tak jest jednak skonstruowany nasz mózg. Nie odróżnia fikcji od rzeczywistości. I kiedy jesteśmy w kinie to nasz mózg wyłącza nas ze świata nas otaczającego.

TAK SAMO JEST Z NAUKĄ RYSUNKU !

Kiedy na kartce nakładasz linie , plamy, kształty szybko wyłączasz się ze świata codzienności i przenosisz się w inny wymiar. Kiedy rysujesz gotycką świątynię to tak jakbyś w niej był. A jeżeli dorysujesz postacie w historycznych ubiorach to przeniesiesz się o 600 lat wstecz. Warto tego spróbować dlatego tak wszyscy kochają naukę rysunku i rysowanie.

Miłość do rysunku niezależna od wieku.

To samo widzimy w nauce rysunku dzieci. U nas nosi to nazwę Dominek Poznań. Maluszki jeszcze bardziej wbijają się w magiczny świat imaginacji. I nie należy ich zbyt szybko stamtąd wyciągać 🙂

Dzieciaczki kształtują wtedy w sobie kreatywność i widzenie przestrzenne.


Ciekawy artykuł :

Jak nauczyć się rysować – radzą specjaliści z Krakowa

Analiza rysunku na przykładzie …

rysunek architektura poznań
Świetny przykład rysunku perspektywicznego – tak nauczymy cię rysować – rysunek architektury w Poznaniu!